אודות

לא לחינם קראנו לו "שיר חדש", לחוג המוסיקלי שפתחנו יעל וילמוט ואני לפני 19 שנה.
החדש תמיד מרגש אותי. ואם יש משהו שחוזר על עצמו שוב ושוב בכל אותם 19 שנים בהן אני עוסקת במוזיקה, מכל כך הרבה היבטים, זו ההתחדשות שלי. הצורך להתחדש, הכמיהה 'להמציא', ליצור ומתוך כך לצמוח ולהתפתח.
"שיר חדש" התחיל עם 6 משתתפות, במודיעין עילית, והמריא עד למאות ילדות בשנה עם מופעי ענק מרהיבים ברחבי הארץ, מופעים שכללו פלייבקים עם לחנים מקוריים, הקלטות, כוריאוגרפיות מורכבות תלבושות מרהיבות ושלל חידושים שעולם הבמה החרדית של אז לא ראה עדיין.
תוך זמן קצר הוא כבר היה שם מוכר בכל בית חרדי, עם עשרות מופעים, דיסקים מקוריים ואלפי בוגרות ששרו, רקדו והופיעו יחד.

אבל שיר חדש היה רק ההתחלה!
התחלה מדהימה וסוחפת שהגיעה למקומות שלא חלמתי עליהם,
אבל החיים קראו לי, לעלות שלב—

בשנת תשע"ה (2015) במקביל לעבודה עם שיר חדש, יצאתי ללימודי הנחיית הורים ונשאבתי לעולם המרתק של הנפש בכלל ושל עולם האימהות בפרט.
התחלתי לתת משמעות ליכולת שלי לזהות קשיים ואתגרים של המשתתפות בחוגים שלי, ולכלים שיש לי כדי לסייע להן ולעשות עבורן הרבה מעבר ללימודי שירה וריקוד.
עולם הבמה בכלל ועולם המוסיקה בפרט, פותח מקומות מורכבים, שנחוצה בהם רגישות גבוהה, וכך מצאתי את עצמי שמה לב לתהליכי צמיחה והתפתחות אצל הילדות לצד קשיים בביטחון העצמי ובדימוי העצמי ('אני בטוח לא אצליח' / 'כולם יודעים שאני זיפנית')
השתמשתי בכוח הזה שלי, כמנחה, כמורה ובסיטואציות שקרו ממילא בכדי להעצים ילדה, לדרבן, להחמיא… לתת במה ומיקרופון גם למקומות הפחות קלאסיים…

בסיום הלימודים ידעתי, אני עומדת לעשות שינוי. חייבת לעשות שינוי.
וככה נפתח "סינגל".
אחרי 4 שנים של לימוד תוך כדי שאני בודקת את ההשפעות שלו בשטח, פתחתי את "סינגל" פיתוח כישורי חברה והעצמה אישית באמצעות שירה ותנועה.
קורסים, חוגים וסדנאות שלוקחים את המוזיקה למקום עמוק הרבה יותר, שמאפשרים לכל משתתפת לעשות תהליך עם עצמה ולהגיע, דרך השירים והמוזיקה, למקומות חדשים ומופלאים.

סינגל התחיל כקורסים לילדות, ששמים דגש על פיתוח כישורים חברתיים והעצמה אישית באמצעות המוזיקה והתנועה.
בהמשך פתחתי את "סינגל נשי" – קבוצת הנחיית הורים עם טוויסט, לאימהות שאוהבות לשיר ומאמינות בכוח של מוזיקה לסחוף אותן למקומות אחרים ולתת להן השראה.

ואז אני נשאלת.. איך הגעתי אל כל נושא הבת מצוות? הקורסים לבת המצוה והתוכנית "מלכה ליום אחד"?
גם ב"סינגל", כמו בחיים, אני מוצאת את עצמי, שוב עומדת מול התעוררות ופריחה חדשה. והפעם היצירה וההמצאה הגיעו בדמות של אמא לילדה יחידה שרצתה לערוך בשבילה את הבת מצוה הכי יפה הכי מושקעת והכי ערכית ומחוברת. היא ביקשה שבנות הקורס "סינגל" יופיעו בבת מצוה של הילדה שלה כשילדתה היא הסולנית. יד ביד מרעיון שנראה כמו משהו בלתי אפשרי קמו להם קורסים מיוחדים לבנות מצווה- קבוצות בהם משתתפות רק בנות מצוה. ובחגיגה האישית של כל אחת- מופיעות כל בנות הקבוצה.
מהיצירה הזו קם אט אט גם ההרכב המקצועי של "סינגל"- להקת ילדות קבועה, מדהימה, יפיפה ומרגשת, שאיתם יחד אני מגיעה לכל הארץ בתוכנית שלי "מלכה ליום אחד" . תוכנית מיוחדת במינה שמרגשת אותי בכל פעם מחדש ונותנת הזדמנות לכל ילדה בכל מקום בארץ, ביומה הגדול- להיות מלכה. ליום. אחד.

מרגישה שגם אצלך עולם המוזיקה מחובר לעולם הנפש?
הצטרפי גם את לסינגל. אני והמוזיקה מחכות לך.

אני מאמינה בעוצמה הפנימית של כל אחת,
בואי למצוא את ה'סינגל' שלך.