מי פה
סולו

סיפורים קטנים על ילדות שמחות שחוו את חוגי הסינגל של חני וייסנשטרן

"בשנה שעברה יעל שלי השתתפה בחוג דרמה 'המוני'. כשהייתי שואלת מה נשמע בחוג, המדריכה רק ניסתה להיזכר מי אני ואמרה לי ש'הבת שלך מקסימה מקסימה…'
בגלל שהיא ילדה גבוהה יחסית, בכל המקהלות וההופעות מעמידים אותה אוטומטית בשורה האחורית, וזה הפריע לה מאד, והאמת שגם לי… מבחינתי היא ממש נעלמה ב'יציע' שעל הבמה והיא מצידה הרגישה שאף אחד לא באמת ראה אותה או את הצמות הסיניות שטרחנו לקלוע…
לכן חיפשתי חוג שמעבר לרמה המקצועית נותן גם יחס אישי.
חוגי סינגל ענו לנו על כל הציפיות.
חני משלבת בשירים ובפיתוח המוזיקלי הרבה העצמה אישית ודגש על המעלות של כל ילדה. שמתי לב שיעל התחילה להכיר יותר את עצמה ולהרגיש טוב יותר עם מי שהיא, וכמובן, קיבלה ביטחון לעמוד מול קהל.
כל השבוע של יעל הסתובב סביב יום שני המיוחל… אף פעם לא הייתי צריכה להזכיר לה שהיום יש חוג, וכשפעם היא פספסה שיעור בגלל אירוע משפחתי היא לא הפסיקה להצטער על זה…
עוד משהו, בתור אמא לבת שמתחילה להיכנס לגיל ההתבגרות, הרגשתי חופשית להתייעץ עם חני בכל מיני נושאים שהתלבטתי, היא אישה זורמת, מחוברת לילדות, מרגישה כל אחת וממש חמה ולבבית. לפני יום ההולדת של יעל ביקשתי מחני שתעשה 'משהו' בעניין… היא התנדבה בשמחה וארגנה לה מתנות קטנות עם ברכות חמודות מכל החברות בחוג, יעל חזרה הביתה קורנת…
אבל זה לא רק זה, הרמה של החוג היא משהו שלא שומעים בכל יום, אבל אצלנו שומעים את הדיסק שיצא לאור, כל היום… הקטן שלי מדקלם את השירים בעל פה ומשוויץ שיעל היא הסולנית. (בחוגים של חני לכל בת יש סולו!) אבל הכי ריגש אותי שחני אמרה לבנות בחוג שהיא בכלל לא 'סידרה' את הקולות בעריכת הסאונד, והקול המדהים ששומעים בשיר הוא הקול הטבעי של כל בת… בעיני זו העצמה!
אנחנו כבר הצטרפנו ל"סינגל בת מצווה" לשנה הבאה, ואם שואלים אותי, מניסיון, עבור אמא שמחפשת לתת לילדה שלה חוויה אמיתית, יחס אישי ופיתוח מקצועי- חוגי סינגל זאת הכתובת המנצחת…"

משתפת: גב' בן שמחון אמא של יעל שהשתתפה בחוגי סינגל במודיעין עילית

"את חני המדהימה הכרתי בתחילה כשכנה חמה, מכילה ומפרגנת וכשראיתי את הפרסום של חוגי סינגל התלהבתי מהשילוב של מוזיקה ופיתוח קול ביחד עם העצמה וכישורי חברה.
אפרת שלי היא ילדה שקטה יחסית שאוהבת יותר להיות עם עצמה, לכן בכיתה ובחברה היא לא כל כך באה לידי ביטוי, ותמיד זה היה חבל לי… בחוג היא קיבלה הזדמנות לפתח את ההבעה העצמית, ולהשתחרר מהביישנות הטבעית שלה.
חני עובדת עם קבוצות קטנות, ולדעתי זה פלוס ענק כי כל בת מקבלת יחסVIP . המפגשים נתנו לאפרת מעמד אחר, בטחון ואומץ. חני התפעלה מהעומק שלה, העצימה אותה, נתנה לה מקום מכובד, הרגשה טובה והמון מילים מפרגנות אבל הכי חשוב- אמיתיות.
אפרת חזרה מהחוג מאושרת ומלאת חוויות, 'על הדרך' היא קיבלה קודים בסיסיים של התנהלות נכונה בחברה, דקויות, טאקט, איך להתמודד עם כל מיני תופעות חברתיות, לתקשר נכון, לפרגן לחברות ולהיות מעורבת עם כל הבנות.
שמתי לב לבגרות ולבשלות שהתפתחו אצלה מאד, והרבה בזכות ההשתתפות בחוג.
וכדי ש'לא נשכח' 🙂 ש'סינגל' זה בעצם קורס מקהלה- אפרת שרה כל הזמן… קצת מצחיק לספר שהיא התחילה פתאום להתבטא במושגים מוזיקליים שאני בעצמי לא בדיוק מבינה בהם…
כיף לנו לשמוע אותה, היא קיבלה במה אמיתית לפתח את הכישרון שלה ולשיר ברמה גבוהה וגם צברה המון ביטחון. היום למשל היא לא תתבייש להגיש מועמדות לסולו.
הדיסק שיצא לאור גרם להרבה "וואו"… כולם מפרגנים ומחמיאים, אנחנו שומעים את השירים לפעמים כמה פעמים ביום, ומתפעלים מההפקה המושקעת ומהרמה המקצועית שחני לא מתפשרת עליה. חני יודעת להעמיד כל ילדה במרכז הבמה ונותנת לה כלים להביע את עצמה, להיפתח, לשיר ולפרוח.
כבר רשמתי את אפרת לשנה הבאה גם לחוגי סינגל בת המצווה, אני יודעת שזו מתנה אמיתית עם תוכן, הווי וערך בלתי נשכח שאני כאמא יכולה לתת לבת שלי לקראת יום משמעותי כזה".

משתפת: רבקה ב. אמא של אפרת שסיימה קורס סינגל ילדות:

"זה לא סוד שרחלי שלי אוהבת דרמה, שירה ותנועה. אבל לי חשובה מאד הרמה האישית של המנחה, את חני הכרתי מתחום הטיפול והנחיית ההורים, ואני רואה בה אישיות ייחודית וערכית, זורמת, חמה ומאוהבת בשליחות שהיא עושה. וכשהמורה חיה את השיעורים ומגיעה עם כוכבים בעיניים- החוג מקבל מימד שונה לגמרי.
כאמא, ידעתי שאני שולחת את הבת שלי למקום שאני יכולה לסמוך עליו מבחינה רוחנית, רגשית ומקצועית כאחד, אצל חני כל ילדה חשובה ומקבלת מקום מרכזי ותפקיד ראשי. איך שרים בחוג? "לכל ילדה יש סולו, היא שמחה ומאושרת…"
מבחינה חברתית רחלי ילדה מובילה מאד, תמיד יש לה מה לומר על כל דבר שזז… חני ניווטה אותה בצורה מדהימה ונתנה לה כלים לעבודה בשיתוף פעולה בתוך הקבוצה, איך לראות את השניה, להיות רגישה ועם זאת לא לוותר על מה שהיא צריכה או רוצה.
כפסיכותרפיסטית במקצועי, זיהיתי בקורס המון השקעה רגשית. חני מתמסרת, מגבשת את הקבוצה ונותנת ביטוי אישי לכל בת. היא מצליחה להעביר תכנים מעצימים עם המון תובנות ומדברת בשפה של הילדות, מעלה בפני הבנות נושאים חברתיים חשובים ודילמות של תחילת גיל ההתבגרות, והכל בחכמה ותוך כדי תנועה, אני יכולה להעיד שההשתתפות בקורסים תרמה מאד לרחלי.
חוגי סינגל הם לא עוד מקום להעביר בו את הזמן כמו סוג של 'בייביסיטר', אלא קורס מקצועי באמת שמתנהל במקום מרווח ונעים, ובתנאים פיזיים מעולים.
מבחינה מקצועית שמתי לב שחני מקפידה מאד על איכות ההקלטות, השירים סוחפים והרמוניים, הביצועים מרשימים וקשה להאמין שמדובר בסך הכל בילדות צעירות כל כך…
רחלי השתתפה בתכנית 'סינגל בת המצווה' והופיעה באירועי בת המצווה של חברות הקבוצה, לא פעם בשנה, אלא באופן רצוף ואינטנסיבי, זה היה מרגש. עצם ההזדמנות להעלות על הבמה, להיות חלק מקבוצה, להתארגן ולהופיע ביחד… השותפות ההדדית הזו נתנה לה המון עוצמה ורגישות חברתית.
אני ממליצה לכל אמא שהבת שלה אוהבת מוזיקה, לקחת את התחביב הזה כמה רמות מעל, ולהרוויח במקום עוד חוג, גם פלטפורמה ייחודית להעצמה אישית ופיתוח כישורי חברה שיעשו לילדה שלה רק טוב."

משתפת: אסתר. ש. פסיכותרפיסטית מוסמכת ואמא של רחלי שהשתתפה בשני קורסים של סינגל:

"כאמא לתאומות על סף בת מצווה חיפשתי תוכנית מוצלחת שתלווה את האירוע, תיתן טעם ומסר ובעיקר תשאיר בפרונט את מירי ומנוחי בנות המצווה שלי. הן בנות עוצמתיות ומלאות אנרגיה, והיה חשוב לי לשמור על המקום הזה ולא להביא לחגיגה איזו מפעילה שתתפוס במקומן את הבמה ואת תשומת הלב.
התכנית של חני התאימה לנו בול וחסכה ממני הרבה כאבי ראש. באותו סכום כסף שהייתי משלמת על תוכנית חד פעמית מבחוץ- הרווחתי תוכנית אקסטרה משתלמת שנתנה לבנות שנה שלמה מלאה בעניין, למידה והתפתחות אישית ומקצועית.
אנשים אולי רגילים שחוג מתנהל בשבלונה מסוימת, שדי חוזרת על עצמה, אבל חוגי 'סינגל' של חני וייסנשטרן בנויים מחוץ לקופסא, בחשיבה מקורית וייחודית. אני יכולה להעיד שהתוכנית שפתחה לבנות שלי אופקים חדשים ומלאי השראה.
התאומות שלי שונות אחת מהשניה, אבל שתיהן אוהבות לשיר. בחוג הן קיבלו במה מצוינת לכישרון הטבעי שלהן. האימונים המשותפים והחזרות לקראת ההופעות הקנו להן בטחון עצמי לעמוד מול קהל, אחריות אישית וחוויה מוזיקלית שפשוט לא נגמרה…
הבנות חוו במהלך השיעורים אינסוף רגעים של הנאה וכיף ובעיקר ב'מסע ההופעות' שלהן בחגיגות בת המצווה של הבנות האחרות, שם קיבלו הזדמנות מדהימה לשמח לבבות, להרחיב אופקים, לגלות רגישות, ולהכיל עוד כמה סגנונות…
לחני יש לב ענק וראש גדול, אבל היא יודעת להשקיע גם בפרטים הקטנים… התלבושות היו מרהיבות, התנועות מדויקות ואחידות, הקולות והצלילים נגעו ללב וריגשו מאד… אבל בעיקר המסר שעבר בין המילים והעוצמה שבנות המצווה קיבלו זה משהו לא רגיל… במילה אחת: וואו!
כל המשפחה המורחבת שהשתתפו באירוע (שנחגג עוד לפני שדודה קורונה הגיעה לבקר אצלנו… 🙂 לא הפסיקו להתפעל מהתוכנית שהיתה פשוט מסמר הערב, הביאה לידי ביטוי את הכישרונות והיכולות שה' חנן בהם את בנותיי והשאירה אותנו עם מסר מהדהד וצידה חשובה לדרך.
ממליצה לכל אמא שמחפשת תוכנית בת מצווה ערכית וסוחפת, לקחת בשתי ידיים את התוכנית של חני, לא תאמיני באיזו הפקה עוצמתית הבת שלך תשחק בתפקיד הראשי. תהיי בטוחה שהיא תזכור תמיד את החוג הזה…"

משתפת: גב' ביילי. ה. אמא של התאומות מירי ומנוחי שהשתתפו בתכנית "סינגל בת המצווה" במודיעין עילית:

"אחרי ששוחחתי עם כמה מפעילות של תוכניות בת מצווה וקצת פחדתי מתוכן רדוד, הגעתי לחני וייסנשטרן. קיבלתי על התוכנית שלה המון המלצות מאימהות שגמרו עליה את ההלל וכשהכרתי אותה מקרוב הבנתי ממה כולן התלהבו…
סימי ביתי היא ילדה חברותית ומביעה, כבר מכיתה א' היא משתתפת קבוע בחוגי דרמה ותנועה, אבל החוג של חני היה 'ליגה אחרת' שנתנה לסימי הזדמנות להתקדם בצורה מקצועית. מעבר לפיתוח הכישרונות ולאימונים לקראת ההופעה, חני גם ידעה איך להתחבר לילדות ושילבה שיחות מלב אל לב על היום הגדול של בת המצווה, על מהות הגיל ועל בגרות, סימי היתה מצטטת אותה בהערצה…
כשהתבטל שיעור בגלל הקורונה, סימי התאכזבה מאד, אבל הדבר המאכזב ביותר היה כשנאלצנו לדחות את המסיבה המתוכננת בגלל הנחיות משרד הבריאות.
האמת שחשבנו שאין ברירה ונאלץ לוותר על החלום, אבל מצד שני ידענו שזה הפסד, כי סימי כבר השתתפה בהופעות בשמחות בת מצווה של חברות, וטעמה את הקסם… הייתי בלחץ ובחוסר ודאות, והיה חשוב לי להספיק לחגוג לסימי כמו שצריך, כי עמדתי ממש לפני לידה.
הקב"ה עזר ובניסי ניסים כשהוחלט על ההקלות והתאפשר לערוך אירועים, קיבלנו החלטה להתארגן למסיבה מהרגע להרגע.
זה יכול להישמע לא אמין, אבל זאת עובדה, חני עם כל העומס שלה נרתמה לארגן את כל מה שצריך בחיוניות ובמרץ הידועים שלה. האכפתיות שלה נגעה לי ללב. היא עשתה הכל כדי שההופעה תצא לדרך בדד ליין לא הגיוני… מבחינתי היא פשוט מלאך!
ב"ה התכנית היתה מושלמת, ממצה ומאלפת! ראיתי מול העיניים מקהלה מהאגדות, כשהבת שלי סולנית במרכז הבמה, מאושרת וזורחת…
כל בנות המשפחה והידידות שהשתתפו באירוע התפעלו מהרעיון, מהביצוע המרשים ומהקבוצה המגובשת שמכילה ילדות שלכאורה אין ביניהן קשר, כל אחת מסגנון שונה וברמה אחרת, אבל ביניהן עובר איזה שדר פנימי של אחווה וקשר עמוק. הן מחוברות, מפרגנות ונותנות מקום של כבוד האחת לשניה.
אחותי שהתלהבה רשמה מיד את ביתה בת ה-11 לחוג ולא אכפת לה שכל המשפחה כבר ראתה את ההופעה… היא הייתה חייבת גם לבת שלה את החוויה המעצימה הזו, ותאמינו לי- היא צודקת…
אני אסירת תודה לחני על המתנה המקסימה שנתנה לביתי שהגיעה לגיל מצוות. אין לי ספק שהיא תמשיך ללוות אותנו עם המון זיכרונות מתוקים גם בהמשך הדרך…"

משתפת: גב' עמר, אמא של סימי שהשתתפה בחוגי סינגל לבת המצווה: